מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
  

ימי ספא – דרך נהדרת להפוך את הסביבה לקבוצה מלוכדת

 
החברה האנושית בנויה לעבוד בקבוצות. אין אף אדם שהוא לחלוטין לבד, שאינו תלוי באדם אחד ושאף אדם אחר אינו תלוי בו. בחברות אנושיות רבות התקבצו אנשים שונים זה מזה זה עם זה מכורח העניין ולא משום שהם היו מעוניינים בכך או שרצו זה את קרבתו של זה. כך בבתי ספר, כשבכל כיתה לומדים 20 עד 40 ילדים שלעיתים הדבר היחידי שמשותף להם הוא שהם נולדו באותה השנה ושהם גרים באותה הסביבה, כך במקומות עבודה רבים שבהם אין לעובדים דבר במשותף מלבד עיסוקם ותחום ההתמקצעות שלהם. אך ידוע הוא שכשקבוצת האנשים עובדת ביחד לא רק משום שהיא חייבת אלא גם משום שהם נהנים לעבוד זה עם זה ולהיות אחד מחברתו של השני עולה רמת התפוקה שלהם וכך גם איכות העבודה. ימי ספא הם דרך נפלאה להביא לגישה חיובית בתוך הקבוצה ולגרום לה, כשמם, להתגבש.
 
 
 בתי ספר רבים שולחים כיתות לימוד שלמים ליום ספא. ילדים ונוער במיוחד נהנים מימי הגיבוש הללו משום שבדרך זו הם לומדים להכיר זה את זה בדרך אחרת, לא פדגוגית, בדרך טבעית ומהנה ולעיתים אף מגלים תחומי עניין נוספים המשותפים להם מעבר ללימודים שלהם ולעיסוקים אחרים שהם כבר הכירו זה אצל זה מעבר ליום הגיבוש.
 
 
 
מה עושים בימי ספא עם ילדים ונוער?
 
הנושא המרכזי של ימי ספא בספא סודות מתוקים הוא משחק והנאה. בימי ספא אלה, באמצעות משחק ויצירה, מגבשים כמה שרק אפשר את הקבוצה כולה. באמצעות משחקי תאטרון, באמצעות משחקי אלתור שמונחים לקראת מטרה מסוימת, באמצעות סדנאות צחוק ובשלבים מאוחרים יותר גם עידוד יוזמות אישיות של הילדים או של הנערים למשחקים מגבשים פרי יצירתם ודמיונם מתגבשת הקבוצה וביטחונם העצמי של המשתתפים ביום הגיבוש עולה.
 
 
 
במה שונים ימי ספא אלה מפעולות פדגוגיות רגילות שמתקיימות עם כל הכיתה?
 
בניגוד לפעילויות פדגויות אחרות המתקיימות עם כיתות הלימוד בבית הספר היסודי או התיכון שמטרתן ללמד, להעביר מסר, בימי הגיבוש אין שום רצון ללמד או להטיף לילדים ולנוער התנהגות אלא להיפך – מבקשים מהם להשתחרר השתחררות מלאה, להביע את האני האמיתי המוחבא בתוכם משום שהם כל כך מתאמצים להסתיר אותו. בימי הגיבוש לומדים הילדים והנערים שמה שרוצים להכיר זה את מי שהם באמת.